Naše videá

Zárodky Slovensko-Maďarskej spolupráce

Cesta na Donbass január 2015

Nevinné obete mocenských bojov 3

Naša reportáž naživo z Donecka…

Reportáž z priebehu príprav humanitárnej pomoci pre obete fašizmu…

Výzva Alexeja Mozgoveho k národu  (Titulky je potrebné zapnúť v prehrávači na youtube)

 

Nevinné obete mocenských bojov 2

Prijatie pomoci v humanitarnom batalione Novorossia

 

 

 

 

 

 

Nevinné obete mocenských bojov

Doneck – my o ňom počujeme, iní tam musia žiť…

Pomoc Slovenska obetiam vojny na Ukrajine

Plamienky za Mier

autor Igor Jurečka…

 

http://www.1tv.ru/news/world/268032

 

23 názorov na “Naše videá

 1. Henka

  Ahoj Filip,

  mozno by si tu mohol pridat i to video, co natocil Milos Majko – Reporter 24 s Veronikou. Velmi dobre video !

 2. marketa

  všetko v pohode, dobre že ľudia pomahaju utečencom ale je nechutne pozerať sa na to ako slovenka sa baví so slovanmi po anglicky

 3. malenčík pavol

  určite nie som jediný , ale cez to. Veronika, skúsiť presadzovať myšlienku – tých , čo stratili všetko – ubytovať v Soči – poloprázdnom komplexe po OH- pozdrav

  1. marek

   A ako to ma presadzovat ?

   Oni nieco konkretne robia. A to, to co mozu a dokazu.

   Do soci investovali sukromne spolocnosti. A tieto apartmany postupne predavaju, tak aby mali zisk. Tak funguje kapitalizmus, ktory tam nasadil zapad v 90 rokoch.
   Takze to musis presvedcit tych podnikatelov, aby tie nove apartmany darovali utecencom. A mozno aj nejaky jeden apartman bude, aj to by bol uspech v done led podnikatelia tratia name sankciach. Skus to.

   Rusky stat to skusa na kryme. Ubytovava tam utecencov v byvalich rekreacnych zariadeniach.

 4. runner

  Díval jsem se na stránky VZDOR – strana práce a bohužel musím konstatovat, že jde o nějakou kryptokomunistickou organizaci, obhajující komunistickou formu socialismu. Doporučil bych Pokojným bojovníkům, aby si na kontakty s takovými lidmi dali pozor, protože by to mohlo jejich aktivity v očích mnoha lidí poškodit a dehonestovat. Ten pán na videu, oblečený v rudém triku s motivem komunistického pozdravu – zaťaté pěsti – vyvedeného ve žluté barvě (čili klasické barevné kombinace symbolů všech komunistických režimů SSSR a Čínou počínaje), nepůsobí příliš humanistickým dojmem a řekl bych, že symbolika organizace, kterou zastupuje, hraničí s propagací hnutí potlačujících lidská práva,což je zcela jistě i na Slovensku trestný čin. Že se tím ještě nikdo nezabýval je zcela jistě dáno jen tou skutečností, že demokratický režim, který na svých stránkách hnutí VZDOR tak vehementně napadá, vůči levicovým extremistům projevuje laxní až vstřícný postoj, zatímco tzv. pravicové extremisty pronásleduje jako lovnou zvěř. Kdyby měl na sobě místo toho černé triko s motivem pozdravu otevřonou dlaní pravé ruky, pak by na něj už asi v tzv. “demokratických” médiích propukl divoký lov. To se ale evidentně neděje, ačkoliv jde o podobnou antidemokratickou symboliku.

 5. Pavol

  Zdravím Vás, dorazila už posledná zbierka na miesto určenia ?
  Uvítali by sme nejaké video, poteší to človeka.

 6. Julo

  Jedna vec je pomáhať, druhá obviňovať jednu stranu. V každej druhej vete chudák Veronika opakuje, že ukrajinská vláda vraždí vlastných občanov a necháva ludi ktori su vymlety ruskou propagandou opakovať nezmysly ktore im ruske media serviruju. Pomoc je pekná vec, ale robiť užitočného idiota moskve, to je ubohe.

  1. mano

   Ad Julo- … človeče, ako môžte byť tak zaslepený !!! To, čo sa deje v súčasnosti na juhovýchode Ukrajiny v regiónoch Donecka a Luhanska nemožno nazvať inak ako genocída vlastného obyvateľstva. Ak na jednej strane ste uznali právo na ozbrojený prevrat zo začiatku minulého roka v Kyjeve a ronili ste krokodílie slzy nad “mierumilovnými” demonštrantmi, tak na druhej strane, by ste mali uznať aj právo menšiny na odpor , ak nesúhlasí s nacionalistickou politikou súčasnej vlády v Kyjeve.

   1. Ludwig

    Východní Ukrajina bude je taky Ukrajina a jeslti nějací blbečci vyhlásili dvě nikým neuznané republiky, jednají proti zákonům ukrajinského státu. Jediné řešení – trotální ukrajinizace Doněcka a Luhanska! A ještě jedno – komunisty zavražděný Tiso se musí obracet v hrobě, když vidí, jak Slováci oslavují ruské blbce!

  2. Jano

   “necháva ludi ktori su vymlety ruskou propagandou opakovať nezmysly”

   Hlavne ze Vy v tom kto je zodpovedny za mate uplne jasno! Hroza!
   Pucom spinava ukrajinska banda ziska moc v krajine a tych ktori to odmietnu akceptovat likviduje.. Myslim ze to vsak velmi dobre viete aj sam..

   1. Ludwig

    Ukrajinský lid se zbavil pro-ruského blbečka Janukoviče, bohu díky si vzpomněli na svého národního hrdinu Bandery, který za svobodu Ukrajiny zemřel! Udivuje mně, že Slováci zapomněli na sého prvního a komunisty zabražděného prezidenta Tisa a lezou do prdele Rusům, kteří Slovensku zlikvidovali ten první Slovenký stát a uvedl je do chřtánu komunistům!

  3. Igor

   Som vďačný všetkým, ktorí takto nezištne pomáhajú obyvateľom vojnou trestaného Donbasu. Pri prezeraní tejto stránky mám konečne možnosť byť pyšný na Slovensko, nie kvôli našim elitám, ale kvôli ľudom ako Veronika a všetkým, ktorí obetovali svoj čas a pohodlie a rozhodli sa pomáhať. Veľká vďaka a chcem tiež, pokiaľ mi to okolnosti budú dovoľovať pomáhať týmto ľudom. Nikto z nás si ani nevie predstaviť, ako to tam musí byť ťažké, aké ti je pre tých ľudí nešťastie. O to väčšie, že sa ničím neprevinili a ničí ich štát, v ktorom donedávna žili. Na margo “dopisovateľa Jula” predo mnou. Keď máš pochybnosti o pravdivosti tvrdenia o situácii v Donbase od ľudí, ktorí tam boli a sú v kontakte s obyvateľmi, nič ti nebráni sa zobrať a ísť tam a vysvetľovať im, že tie kazetové bomby, fosforové granáty a spálená zem, že to je vlastne pre ich dobro, že to je nevinný darček od “ich” prezidenta a “ich” vlády. Určite to od teba pochopia a poďakujú ti. Veronika a spol, nedajte sa odradiť a aj za nás, ktorí nemôžeme alebo nemáme čas, bojujte takto ako doteraz a pomáhajte. A odovzdajte odkaz až tam znova budete, že veľa Slovákov je s nimi a drží im palce v tejto ťažkej dobe.

 7. Julo

  Maňo aj sami separatisti priznávajú, že bez pomoci Ruska by už dávno nepokoje, ktoré vyvolali agenti KGB Strelkov, Borodaj a ďalší, Ukrajina už dávno potlačila. Chodiť medzi ľudí, ktorí v živote nikdy žiadne iné médiá ako tie ruské sledovať nemohli, a pýtať sa ich na názor, kto môže za vojnu na Ukrajine, je jasné, že budú opakovať rovnaké nezmysly. Ruské média šíria také rozprávky, ako že ukrajinská armáda ukrižovala deti, že popravujú tehotné ženy a pod. V tých reportážach hrajú herci a je to celé zinscenované. Ukrajinci proste na Majdane povadali že podobne ako Poľsko, ČSSR, Maďarsko alebo Balkán, aj oni chcú žiť podľa západných hodnôt a nie podľa tých ruských, to je celé. Ale Rusko, ich podobne ako Čečencov, Moldavcov, Gruzíncov a pod. nechce pustiť. Je predsa veľmoc, ako by to vyzeralo, keby od nich národy utekali? Preto si ich podmaňujú vojensky, ako sa snažia na Donbase. Dobre že im poknibojovníci (mimochodom keď ide o charitu prečo si hovoria bojovníci?) vozia pomoc, ale zlé je to, že sa dostali do osídel ruskej propagandistickej mašinérie. Možno nevedomky – z naivity, alebo sú za to rovno aj platení. Ako pozerám na tie videá Veroniky, skôr si myslím že ide o naivitu a KGB na nich šetrí:) Najlepšie a pre KGB najlacnejšie je, ak užitočný idiot koná z vlastného presvedčenia.

  1. Vladimír Oslej

   Julo, budem vulgárny, lebo takí ako ty ma nekonečne serú. Si obyčajný chňup, ktorý nepoužíva hlavu na myslenie, ale najmä srdce na cítenie. Keby si sa chcel seriózne vyjadrovať k téme, zistil by si si fakty. Tebe podobní len “blafkajú” nezmysly, šírené ľuďmi, ktorí majú za to zaplatené. Veronika je naivná? Nie. Ty si tupec a keď sa nezmeníš, tak aj zomrieš ako tupec.

 8. Irina - rodáčka z Donbassu

  Čítala som komentár od pána Jula. Pán Julo, Vy osobne ste boli navštiviť Donbass v tomto mesiaci? Keď nie, tak nemáte právo obviňovať pani Veroniku v ruskej propagande. Na Donbasse ľudia majú možnosť cez internet pozerať aj ruskú, aj ukrajinskú televíziu. V Luganskom kraji žijú moji rodičia a kamaráti, sestra žije v Kyjeve. Ja osobne mám informácie aj z ukrajinskej strany, aj z Donbassu. Neželám nikomu na Slovensku prežiť to peklo, čo prežívam ja každý deň. Rodičov nemôžem doviezť na Slovensko bez zahraničných pasov, vybaviť pas v súčasnej dobe nie možné, Porošenko uvalil na Donbass ekonomickú aj dopravnú blokádu. Sestra z Kyjeva tiež nemôže pricestovať za nimi. Viac ako polroka ľudia v Donbasse nedostávaju dôchodky a výplaty. Našťastie nám sa podarilo v máji poslať rodičom peniaze, tak oni osobne nehladujú. A čo robiť ostatným? Vy osobne ste boli na Ukrajine pred majdanom? My sme tam cestovali každý rok. Cestovali sme cez západnú Ukrajinu, Kyjev a vychodnú Ukrajinu. Možeme porovnať život v každom regióne Ukrajiny. Najhoršie podmienky boli v Donbasse, no málo kto z nich chcel v ES. Keď chcete poznať naozajstnú pravdu, vycestujte tam s ľudmi z tejto organizácie, a potom môžete písať o ruskej propagande . Neurážajte ľudí, ktorí majú odvahu svojimi činmi naozaj pomocť ľudom z Doneckého kraja. Ja aj moja rodina sme vdační pani Veronike za organizáciu tejto pomoci. K mojej ľútosti slovenské médiá podávajú neobjektívnu informáciu o Donbasse.

  1. Ludwig

   A proč byl na tom Donbass tak špatně?? Až budete mít odpověď, tak mi ji napište, já vám tu odpověď dám sám – rusky mluvící oligarchové, typy jako Pušilin rozkradli Donbass a přeszo jim teď lidi v Donbassu lezou do prdele! Smiřte se stím, že dřív nebo později mí kamarádi z Pravého sektoru provedou úspěšnou ukrajinizaci Donbasu a potom si můžete řvat jak chcete! Donbas zústane ukrajinský!!!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>